O dveřích PRÜM

Německá kvalita a preciznost

Německý výrobce PRÜM sídlící ve městě Weinsheim používá prvotřídní materiály z certifikovaných zdrojů, nejmodernější technologie a výrobní procesy, vyspělý systém kontroly a vlastní vývoj nových modelů a nových materiálů, Tradice výroby dveří německého výrobce PRÜM se datuje od roku 1970 s neustálým zdokonalováním výroby a rozšiřováním modelových řad dveří a povrchových úprav. denní produkce dveří a zárubní se pohybuje okolo 3500 ks dveří a 3200 ks zárubní. 
 

Exkluzívní povrchové úpravy

V nabídce najdete exluzívní povrchy, které nenabízí žádný jiný výrobce dveří. Nejžádanějším povrchem současnosti je CPL (střednětlaký laminát), který je vyhledáván pro své jedinečné vlastnosti - odolnost proti mechanickému poškození poškrábáním, oděrem, nárazem. Speciální vrchní vrstva povrchu zajišťuje rovněž odolnost proti teplu, vlhku a znečištění. Souhrn těchto vlastností dělá z CPL dveří ideální řešení pro všechny interiéry. jako alternativu lze zvolit dveře dýhované nebo s povrchem v bílém laku.
 

Vyspělá konstrukce výrobků

Konstrukce dveří a zárubní společně s pečlivě vybíraným certifikovaným vstupním materiálem zaručuje vysokou kvalitu těchto výrobků. Nejmodernější výrobní technologie umožňuje oblou (tzv. postformingovou) hranu na dveřích i zárubních. Oblá hrana je bezpříplatku na všech modelových řadách včetně výchozí řady Standard. Vnitřní výplň dveřního křídla tvoří dutinová dřevotříska DTD - výplň RS. Ta zaručuje vynikající rozměrovou stabilitu dveří - jako vnitřní výplň je tedy použita právě deska DTD a nikoli papírová voština.
 

Rozmanitý sortiment a atypy

PRÜM nabízí rozmanitý sortiment - kombinací různých modelů a povrchů za použití různých typů skel, zasklívacích lišt a doplňků si můžete vytvořit jedinečné dveře pro Váš interiér, dveře budou vyrobeny právě pro Vás, nebudete nuceni vybírat ze skladových dveří.Významnou výhodou je rovněž možnost vyrobit atypické tvary a rozměry dveří, vyřešíte tak např. dveře s úkosem do podkrovních prostor. PRÜM nabízí také široký sortiment celoskleněných dveří a několik typů posuvných systémů. 
 

Posuvné dveře

Sortiment PRÜM zahrnuje kromě klasických otočných dveří i dveře posuvné ve všech používaných a žádaných provedeních.

Posuv KLASIK - garnýž: Dveře jsou zavěšeny na pojezdu skrytém v dřevěné garnýži v dekoru shodném s dveřmi a zárubní

Posuv SLIM - garnýž nerez: Dveře posuvné po stěně - zavěšeny ve štíhlé nerezové garnýži se zcela skrytým pojezdem

Posuv SLIM Inlay- garnýž nerez: Dveře posuvné po stěně - podobně jako u provedení SLIM jsou dveře zavěšeny ve štíhlé nerezové garnýži se zcela skrytým pojezdem, navíc má garnýž čelní pohledovou stranu opatřenu vloženým pásem v dekoru dveří a zárubně

Posuv do stěny (pouzdra): Dveřní křídla jsou posuvné skrytě mezi stěny nebo do předem vestavěného stavebního pouzdra

Všechny posuvné systémy umožňují použití i pro celoskleněné dveře a to včetně dvoukřídlého provedení. Dveře posuvné po stěné v systémech KLASIK a SLIM lze v případě uzamykatelného provedení dveří dodat s bočním dorazovým sloupkem. 

Bezfalcové dveře

Bezfalcové dveře - dveře bez polodrážky tzn., že nemají profilovanou hranu. Dveřní křídlo je v jedné rovině lícováno se zárubní a design tohoto provedení je tak velmi čistý a jednoznačný.

Atypická provedení dveří

V případě, že Váš interiér neumožňuje použití standartního tvaru dveří, lze si objednat atypické provedení - např. šikmé tvary, atypické rozměry, obložka podávacího otvoru atd. Běžně dodávanou variantou jsou dveře s bočním světlíkem nebo nadsvětlíkem, stejně tak kombinace bočního světlíku, nebo dvou s nadsvětlíkem dle požadavku.

Dveře výšky 2110 mm

Výrobce PRÜM nabízí standartně i druhou rozměrovou řadu - dveře výšky 2110 mm (včetně obložkové zárubně), přičemž základní výškový rozměr v normě DIN i ČSN je 1985 mm. 

Bezfalcové dveře PRÜM
Bezfalcové dveře PRÜM
Atypické - šikmé dveře PRÜM
Atypické - šikmé dveře PRÜM

Celoskleněné dveře

Celoskleněné dveře
Celoskleněné dveře

Nabízíme široký výběr celoskleněných dveří PRÜM - v případě jejich použití Váš interiér získá výrazný designový prvek. Celoskleněné dveře s designem zpracovaným dle několika technologií lze dodat v klasickém jednokřídlém otočném provedení, dvoukřídlém provedení a samozřejmě i jako posuvné dveře po stěně nebo do pouzdra, Uplatnění najdou i ve firemních prostorách, kancelářích a hotelech. Všechny celoskleněné dveře mají 8 mm silné kalené bezpečnostní sklo ESG.

Ornamentální sklo - ornamentální sklo má na jedné straně celoplošnou profilovanou strukturu, přičemž pohledově působí obě strany shodně. 

Sítotisková technologie - tato technologie používá metodu nanášení tiskové barvy přes sítotiskovou šablonu. Celoskleněné dveře této technologie s použitím keramických barev jsou obdobně odolné, jako dveře vyrobené laserem.   

Laserová technologie - laserové gravírování je technologie na bázi tavení povrchové vrstvy skla laserovým paprskem o vysoké teplotě. Umožňuje výrobu skleněných dveří vysoce odolných proti znečištění, oděru a UV záření. Tato technologie dovoluje provádět na povrchu skla i tenké linky a stínování.


Premiumkante - inovativní hrana dveří

Pomocí nové horkovzdušné technologie Airtec vzniká bezespárová nová hrana Premiumkante o tloušťce 2 mm s malým rádiusem na hraně dveří. (platí pro povrchy CPL Bílý lak, Bílá 9016, Karo white, Karo beige, Karo dark, dále od 05/2020 povrchy CPL Hedvábná šedá 7044, Prachová šedá 7037 a Grafitová šedá 7024).

Kromě dokonalého vzhledu je Premiumkante velmi odolná proti teplu a vlhkosti. Má zvýšenou stálost proti působení světla a odolnost vůči UV záření. Další výhodou je výrazně vyšší odolnost proti nárazu a velmi nízká náchylnost zašpinění hrany dveří.

S touto inovativní technologií otevírá PRÜM novou kapitolu ve své historii - pro nejbližžší roky bude PRÜM jediným evropským výrobcem dveří s touto technologií.

Chcete nás kontaktovat?